پودر در مقابل بنیاد مایع - راهنمای سریع

بنیاد یکی از دشوارترین خریدهای آرایش است که با آن روبرو خواهید شد. نه تنها مبانی بی حد و حصر به ظاهر بی پایان برای انتخاب وجود دارد ، بلکه تعداد زیادی مارک تجاری نیز وجود دارند که همه چیز با فرمول های خود کمی متفاوت است.

علاوه بر این ، دو دسته از پایه ها وجود دارد ، که شامل گزینه های معمولی و طبیعی است. پایه های متعارف آنهایی هستند که لزوماً با مواد طبیعی ساخته نمی شوند و حاوی مواد شیمیایی زیادی ، مواد نگهدارنده ، رایحه و… هستند.

پایه های طبیعی و آلی با ترکیبات سالم ساخته می شوند ، از رنگهای طبیعی استفاده می کنند ، و هیچ ماده شیمیایی و مواد نگهدارنده مصنوعی محدود نیست. مهم است که بنیادی را انتخاب کنید که قبل از هر چیز طبیعی و ارگانیک باشد.

از طرف دیگر ، شما همچنین دو نوع اساسی از پایه ها را دارید ، که پایه مایع و پایه پودر هستند. هر دو شکل بنیاد مزایا و اشکالاتی دارند. این به نوع پوست شما و نوع پایان مورد نظر شما کاملاً بستگی دارد.

در این پست ، ما همه چیزهایی را که می خواهیم در مورد بنیادهای مایع و پودر بدانند و نحوه انتخاب کدام گزینه برای نوع پوست شما بهترین است ، بررسی خواهیم کرد!

بنیاد مایع
استفاده از بنیاد مایع

اگر به دنبال ظاهری براق و خنک تر به پوست خود هستید ، یک پایه مایع گزینه ای عالی است. مایعات تمایل دارند که مقداری براق بر روی پوست بگذارد که به آن زیبایی درخشان می بخشد.

در صورت داشتن پوست خشک ، از فونداسیون مایع نیز بهتر است استفاده شود. این مایع رطوبت اضافی را برای خشکی پوست فراهم می کند. استفاده از یک پایه پودر بر روی پوست خشک می تواند پوست شما را خشک و حتی خشک تر کند. این پودر همچنین به پوست خشک چسبیده و پوسته پوسته و بی تاب می شود.

همچنین یک بنیاد مایع تمایل دارد که در مقایسه با پودر ، پوشش کامل تری داشته باشد. بسته به نوع فونداسیون مایع خریداری شده ، می تواند کاملاً ضخیم باشد و هر نقصی روی پوست شما بگذارد. همچنین مایع ساخت لایه ها با آن ساده تر است و ظاهری کامل تر از پوشش ایجاد می کند. اگر به دنبال پوشاندن برخی از علائم پیری هستید ، مایع در پر کردن خطوط و چین و چروک ها نیز موثرتر است.

شما همچنین می خواهید اگر می خواهید یک پایه مایع سبک وزن را انتخاب کنید ، اگر می خواهید حتی پوست خود را بکشید ، اما این ظاهر و احساس سنگین را نمی خواهید. کرم های BB و CC نوعی از فونداسیون مایع است که پوشش سبک ، حتی رنگ پوست را فراهم می کند و چهره ای زیبا و شفاف به شما می بخشد که برای همه دوست داشتنی به نظر می رسد.

بنیاد پودر
بنیاد پودر

پایه پودر یکی دیگر از گزینه های عالی و در عین حال کاملاً متفاوت از یک پایه مایع است. بنیاد پودر به طور کلی پوشش نوری را تأمین می کند و در پوشش علائم و لکه های آن نیز مؤثر نیست. اگر پوست روشن دارید و به دنبال پوشاندن لکه ها و جوش ها نیستید ، یک پودر گزینه بسیار سبک وزن است.

علاوه بر این ، اگر پوست روغنی دارید ، یک پایه پودر برای نوع پوست شما بهتر است. پایه پودر روغن ندارد ، بنابراین باعث نمی شود پوست شما از قبل چرب تر به نظر برسد. پودر همچنین به جذب روغن اضافی کمک می کند ، بنابراین پوست شما در طول روز خیلی چرب و براق به نظر نمی رسد.

یک پودر به طور کلی به پوست شما مات می بخشد ، اما می توانید گزینه های پایه ای پودر را پیدا کنید که درخشنده باشد. که باعث درخشش بیشتر پوست می شود. استفاده از یک فونداسیون مایع با پوست روغنی اغلب می تواند یک فاجعه باشد. این باعث می شود پوست شما بیش از حد چرب به نظر برسد.

همچنین پوست روغنی نیز مستعد آکنه و جوش است ، بنابراین استفاده از مایع می تواند آکنه شما را بدلیل مقدار بیش از حد روغن بدتر کند. بنابراین ، یک گزینه پودر برای نگه داشتن آکنه و بریدگی های شما موثرتر است.

با تمام آنچه گفته شد ، واقعاً هیچ قانون سخت و سریع برای چیدن پایه ای برای پوست شما وجود ندارد. گاهی اوقات یک پایه مایع و یک فرمول خاص برای پوست های روغنی مستعد آکنه شما کاملاً کار می کند. در موارد دیگر ، یک پایه پودر ممکن است برای پوست های خشک تر و برای افرادی که به دنبال پوشاندن پوست سبک تر و بدون احساس چربی سنگین هستند ، فوق العاده باشد.

در پایان ، همه چیز بستگی به آنچه شما به دنبال آن هستید و چه احساسی در پوست شما دارد! اما اگر بین آنچه باید انجام شود یا از کجا شروع کنید پاره شده اید ، نکات بالا نقطه شروع ایده آل را برای شما فراهم می کند.

مرجع:ثانیکالا


برچسب‌ها: پوست شفاف،لطافت پوست،دکتر پوست،مراقبت پوست،مراقبت مو،پوست براق،،

بازدید:

[ ]