دستورالعمل های مراقبت از پوست باعث سردرگمی پوست شما شده است؟ در اینجا روال صحیح است

خواه شما دو مرحله یا هفت مرحله را ترجیح دهید ، ما مه را در روال مراقبت از پوست و سایر سؤالات متداول پاک کردیم

با داشتن حدود یک بازار bajillion موجود در بازار (پارک توپ) ، به راحتی می توان گفت که سفارش مراقبت از پوست اخیراً کمی گیج کننده است.

از اسید گلیکولیک گرفته تا سرم های ویتامین C گرفته تا رتینول و موارد دیگر ، برای بسیاری از ما روال مراقبت از پوست ما دیگر مورد پاک کردن و مرطوب کننده نیست. بنابراین اگر خودتان مرتباً از خود سؤال می کنید - چه کالایی را باید محصولات مراقبت از پوست خود را اعمال کنم؟ آیا من این کار را درست انجام می دهم؟ "، پس به خواندن ادامه دهید.

کسنیا سلوانوا ، بنیانگذار مشاوره پوست ، توضیح می دهد: "ترتیب و مراحل به نوع پوست شما بستگی دارد ، به همین دلیل هنگام خواندن بلاگ ها و مقالات آنلاین باید در نظر داشته باشید که شخص نوشتن می تواند نیازهای پوستی کاملاً متفاوت برای شما داشته باشد." / ن

‘به عنوان مثال ، پوست خشک و واکنشی نیازی به تونر ندارد و روغن ها برای هر پوست مناسب نیستند. یک راه خوب برای به یاد آوردن نحوه لایه بندی محصول عبارت است از: نازک تر ، محصولات مبتنی بر آب که ابتدا به دنبال محصولات غلیظ و پایه ای از روغن هستند و همیشه با SPF [در طول روز] به پایان می رسد.

در زیر برای استفاده از محصولات مراقبت از پوست ، طبق توصیه متخصصان ، یک صفحه ورق تقلب مفید پیدا خواهید کرد. توصیه می کنیم این مورد را برای مراجعه به آینده نشانک کنید.

 

سفارش مراقبت از پوست

سفارش مراقبت روزانه در روز
پاک کننده
اول از همه - صبح روز (و شب) صورت خود را با استفاده از بهترین پاک کننده و یک پارچه فلانل یا ماسلین گرم دست خود را بشویید.

تونر
اگر تصمیم به استفاده از آن دارید ، پس از پاک کننده این کار را انجام دهید ، اما اینکه آیا تونر واقعاً یک اقدام ضروری است ، به طور گسترده ای مورد بحث است. دکتر جاستین کلوک ، متخصص پوست ، می گوید: "من طرفدار زیادی از تونرها نیستم زیرا آنها اغلب پوست را تحریک می کنند."

کیت بانکروفت ، بنیانگذار Face the Future می افزاید: "همه انواع پوست به تونر احتیاج ندارند." "گاهی اوقات اسپری آبرسان گزینه بهتری است."

با این حال ، تونرهایی که حاوی AHA ها یا BHA ها هستند (مانند اسید گلیکولیک یا اسید سالیسیلیک) یک داستان متفاوت است زیرا آنها یک مرحله جوانه زنی در روال شما را فراهم می کنند. این بسته به میزان اسید ، می تواند به شکستن منافذ ، منافذ گرفتگی یا کند شدن گردش سلول های پوستی کمک کند.

سرم
در صبح ، ایده ی خوبی است که از چیزی مانند آنتی اکسیدان ها مانند سرم های ویتامین C استفاده کنید ، زیرا این ماده محافظت بیشتری در برابر آلودگی ها خواهد کرد. سرم های آبرسان در هر ساعت از شبانه روز قابل استفاده هستند. نام تجاری skincare لیست Inkey در ابتدا از سرم های درمانی و سرم های آبرسان (مانند اسید هیالورونیک) دوم استفاده می کند.

سفارش مراقبت از پوست

مرطوب کننده / روغن
بسته به نوع پوست خود ، حتما بهترین مرطوب کننده را برای پوست خشک ، بهترین مرطوب کننده برای پوست روغنی یا بهترین مرطوب کننده برای پوست ترکیبی انتخاب کنید.

کرم ضد آفتاب
از محافظت در برابر آفتاب باید هر روز استفاده شود ، به خصوص اگر در روال خود از اسید و / یا رتینول استفاده می کنید. ویرایشهای ما در مورد بهترین مرطوب کننده های SPF و بهترین کرم های خورشید را برای توصیه های ما مشاهده کنید.

سفارش لوازم آرایش شب
پاک کننده
با پاک کردن لوازم آرایشی و شستشوی چربی روزانه و تمیز کردن روز ، تمیز کردن مضاعف را در صورت تمایل ، مجدداً از پارچه یا پارچه قابل اعتماد خود استفاده کنید.

ماسک
سوالی که اغلب مطرح می شود ، این است که ماسک ها در کوره تمیز کننده تن و مرطوب کننده کجا قرار دارند؟ پاسخ کوتاه این است: بعد از تمیز کردن ، قبل از تمام مراحل مراقبت از پوست خود ، حدوداً دو بار در هفته.

دکتر کلوک می گوید: "در صورت استفاده ماسک ها می توانند هفته ای یک یا دو بار استفاده شوند." "من توصیه می کنم بعد از تمیز کردن عصر ، ماسک استفاده کنید ، سپس با سایر موارد معمول مراقبت از پوست خود را دنبال کنید."

تونر
سفارش مراقبت از پوست

رتینول (نباید با AHA / BHAs استفاده شود)
رتینول به دلیل داشتن یک معجون زیبا شناخته شده است ، بنابراین در روزهایی که آن را مصرف می کنید ، برای جلوگیری از هرگونه واکنش ، محصولات حاوی اسید را تعویض کنید. این می تواند پوست شما را نسبت به خورشید حساس تر کند ، بنابراین همیشه در عصر استفاده کنید و روز بعد از SPF استفاده کنید.

بسته به حساسیت پوست شما ، ممکن است در روزهایی که از رتینول استفاده می کنید به هیچ وجه از اسیدها خودداری کنید (بیشتر درباره دلیل بعدی) و اگر تازه به آن توجه دارید ، حتما آن را به تدریج معرفی کنید و با غلظت کم شروع کنید. .

کیت می افزاید: "دنبال کردن رتینول با هر نوع پوست موضعی دیگر ، ماده فعال ، ویتامین A را رقیق کرده و اثر بخشی آن را کاهش می دهد."

سرم
مجدداً به توصیه های قبلی Inkey List مراجعه کنید ، ابتدا سرم های درمانی را اعمال کنید - این شامل رتینول - و سرم های آبرسان دوم است.

مرطوب کننده / روغن
کارهای روزانه شبانه خود را با مرطوب کننده معمول یا بهترین کرم شب برای نوع پوست خود به پایان برسانید. و اگر پوست شما به خصوص خشک است ، یک روغن را در بالای لایه لایه کنید تا رطوبت آن بسته شود.

آیا محصولاتی وجود دارد که نمی توانند با هم استفاده شوند؟
بیشتر و بیشتر ما به طور مرتب از ترکیبات قوی پوست مانند اسیدها و رتینول استفاده می کنیم ، بنابراین مهم است که بدانیم کدام یک از مواد قوی مخلوط نمی شوند.

دکتر کلوک توضیح می دهد: "من از استفاده از چندین محصول با خاصیت تحریک کننده در همان زمان خودداری می کنم." ‘نمونه ای از این کار اجتناب از استفاده از AHA ها ، مانند اسید گلیکولیک ، و رتینول یا هر یک از کرم های رتینوئید بدون نسخه است. بسیاری از مردم حتی نمی توانند تحمل این موارد را در همان روز تحمل کنند ، بنابراین توصیه من این است که یکی یا دیگری را انتخاب کنید مگر اینکه توسط متخصص پوست توصیه شود. "

کیت موافق است

کدام یک از محصولات را نباید در طول روز یا شب استفاده کنید؟
cre کرمهای ویتامین A مانند رتینول یا رتینالدهید ممکن است باعث افزایش حساسیت به خورشید شوند و بنابراین باید در شب استفاده شود - و SPF باید صبح روز بعد اعمال شود. در مورد اسیدها نیز همین کار را می کند.

‘آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C می توانند هم صبح و هم شب استفاده شوند ، اما از آنجا که نوعی محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش و آلودگی ایجاد می کنند ، به نظر من معقول است که قبل از بیرون آمدن از درب جلو از آنها استفاده کنم.

چه تعداد اسید خیلی زیاد است؟
این روزها اسیدها تقریباً در هر فرم مراقبت از پوست وجود دارند ، از پاک کننده گرفته تا تونر ، سرم و مرطوب کننده. بنابراین برای چند محصول AHA / BHA که می توانید با استفاده از آن یک بار استفاده کنید ، حد ایمن چیست؟

دکتر کلوک توصیه می کند: "بستگی به این دارد که پوست شما تا چه اندازه واکنش نشان می دهد و به نیازهای فردی شما نیز بستگی دارد." ‘اسیدها به طور بالقوه برای پوست تحریک کننده هستند و می توانند باعث قرمزی ، لایه برداری و حساسیت شوند ، بنابراین بهتر است در صورت نیاز بالینی یک محصول را انتخاب کنید و سایر موارد را فقط به آن بیفزایید و پوست شما قادر به تحمل آن باشد. لازم نیست فقط از اسید استفاده کنید زیرا می توانید!

مرجع:ثانیکالا


برچسب‌ها: پوست شفاف،لطافت پوست،دکتر پوست،مراقبت پوست،مراقبت مو،پوست براق،،

بازدید:

[ ]